Miało być słońce, kąpiele i dzikie harce na plaży, a zamiast tego są chmury, zimno i deszcz. Nad polskim morzem zdarza się to dość często, ale na szczęście jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci na niepogodę, które uratują wakacyjny wyjazd. Aquaparki, muzea, centra kreatywnej zabawy i nauki – gdzie pójść z dzieckiem nad Bałtykiem, gdy pada?
Aquapark Kołobrzeg

Na miłośników pływania czeka tu duży basen sportowy długości 25 m. Prawdziwym centrum zabawy jest jednak basen rekreacyjny, w którym działają bicze i kaskady wodne, leżanki do hydromasażu, gejzer i poduszka powietrznej. Jest tu też dzika rzeka i dwie zjeżdżalnie. Pierwsza z nich jest łagodna, ma długość 63 m i mogą z niej korzystać już dzieci w wieku od 8 lat. Dopuszczalne są też zjazdy z dzieckiem na kolanach. Natomiast drugą jest bardziej dynamiczna, 34-metrowa zjeżdżalnia Turbo. Minimalny wiek wymagany do zjazdu to 12 lat. Z basenu wydzielony jest też brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią. Głębokość wody w nim to 40 cm, a temperatura około 30ºC. Sama przyjemność!
Poza tym na terenie kompleksu znajdziemy tez inne, bardzo ciekawe atrakcje. Przede wszystkim, działają 4 wanny jacuzzi z hydromasażem, sauna sucha dla 20 osób oraz łaźnia parowa dla 10-12 osób. Podczas zabaw w wodzie można korzystać z ogólnodostępnych piłek, desek do pływania, rękawków i innych zabawek. Na basenie prowadzi się zajęcia nauki pływania dla dzieci i dorosłych, a także aqua aerobic.

Muzeum Oręża Polskiego i Skansen Morski Kołobrzeg


Czy przyswajanie historii przez dzieci musi być nudne i musi ograniczać się jedynie do wkuwania dat na pamięć czy czytania o losach świata na jednej z lekcji historii? Okazuje się, że absolutnie nie! Właśnie w Kołobrzegu funkcjonują Muzeum Oręża Polskiego i Kołobrzeski Skansen Morski, gdzie na własne oczy możemy zobaczyć eksponaty pochodzące nawet z czasów I Wojny Światowej! Jeżeli jesteście ciekawi, co czeka na was na miejscu, to koniecznie zajrzyjcie.
Dzieje Oręża Polskiego – Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego powstało w 1980 roku i jest to tak naprawdę szeroka i zróżnicowana kolekcja świetnie zachowanych eksponatów, w skład których wchodzą militaria. Cała ekspozycja poukładana jest chronologiczne, dzięki czemu możemy zobaczyć jak zmieniały się militaria od czasów średniowiecza aż po dzień dzisiejszy. Stała ekspozycja znajduje się w pawilonie, a dodatkowo na zewnątrz możemy zobaczyć ciężki sprzęt. Z kolei kamienica kupiecka zaadaptowana została na salę, w której eksponowane są wystawy czasowe. Warto zaznaczyć, że to właśnie Muzeum Oręża Polskiego jest w posiadaniu najbogatszej w Polsce kolekcji mundurów wojskowych, które pochodzą nawet z I i II Wojny Światowej! Dodatkowo Kamienica kupiecka jest jedynym budynkiem w regionie pochodzących z czasów późnogotyckich, który zachował się w tak świetnym stanie.
Wizyta w Dziejach Oręża Polskiego może być nie tylko formą spędzenia czasu z rodziną, ale i wspaniałą lekcją historii, jakiej nasze dzieci nie zobaczą na kartkach książki w szkole. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce.
Kołobrzeski Skansen Morski
Kołobrzeski Skansen Morski miał swoje otwarcie w 2013 roku i obecnie jest nieodłączną częścią Muzeum Oręża Polskiego. Na miejscu czekają na nas dwa okręty znajdujące się na lądzie, części legendarnego już kontrtorpedowca „ORP Burza” i jacht pełnomorski. Warte naszej uwagi są także zabytki morskiej techniki i uzbrojenie jakim dysponowała Marynarka Wojenna RP – wśród nich znajdziemy między innymi: minę kontaktową, armatę morską „Wróbel”, karabin maszynowy i miotacz bomb głębinowych. Warto odwiedzić to miejsce i na własne oczy zobaczyć eksponaty, które dotąd znaliśmy jedynie z lekcji historii czy wojennych filmów historycznych.
Latarnie morskie
d wieków latarnie morskie na polskim wybrzeżu Bałtyku pełnią kluczową rolę, prowadząc żeglarzy bezpieczną drogą do portów i ostrzegając przed zdradliwymi mieliznami. Ich światła, które rozpraszają mrok i mgłę, wielokrotnie ratowały życie marynarzy, pozwalając uniknąć katastrof morskich. Latarnie te, majestatyczne i pełne historii, fascynują zarówno turystów, jak i mieszkańców. Czy wiesz, ile jest latarni nad Bałtykiem, gdzie dokładnie się znajdują i czy można je zwiedzać?

- Latarnia Morska Kołobrzeg
Obecna konstrukcja latarni morskiej w Kołobrzegu pochodzi z 1945 r., jednak jej historia sięga XVIII w. Podczas walk o to miasto w ostatnim roku II wojny światowej niemieccy saperzy wysadzili latarnię, aby uniemożliwić polskim artylerzystom korzystanie z niej jako punktu orientacyjnego. Wkrótce po zakończeniu działań wojennych przystąpiono do odbudowy obiektu. Prace ukończono w listopadzie 1945 r. Latarnia o wysokości 26 m znajduje się przy wejściu do portu w Kołobrzegu. Zbudowana z cegły wyróżnia się charakterystycznym, masywnym kształtem, przypomina wieżę obronną. Składa się z szerokiej, ceglastej podstawy, która zwęża się ku górze, tworząc smuklejszą, cylindryczną wieżę.
- Latarnia Morska Gąski
Zbudowana w 1878 r. latarnia o wysokości 50,2 m to smukła, ceglana wieża o jasnoczerwonej elewacji, a na jej szczyt prowadzi 190 krętych schodów z granitu. Latarnia Morska Gąski umieszczona została na polskim znaczku pocztowym w 2006 r. Znajduje się w miejscowości Gąski, między Mielnem a Kołobrzegiem.

Daj nam znać, a my zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę do latarni naszym odlotowym melexxem 🙂 DELFINEM
Pomerania Fun Park Kołobrzeg

Będąc w Kołobrzegu, szczególnie z obecnością dzieci, musimy mieć pewne alternatywy dla spędzania czasu w gronie rodzinnym. Żadne dziecko (ale też i rodzic) nie chcą się nudzić! Właśnie dlatego, warto wziąć pod uwagę miejsca takie jak właśnie parki rozrywki! Być może część z was nie wie, lecz największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim – Pomerania Fun Park znajduje się akurat w tym mieście! Miejsce to zapewnia całym rodzinom zabawę na wysokim poziomie, a my przedstawimy wam jego atrakcje.
Pomerania Fun Park zajmuje powierzchnię ponad 30 ha i udostępnia swoim gościom zarówno atrakcje sezonowe, jak i całoroczne. Jest tu kilka różnorodnych stref, a każda oferuje inny rodzaj rozrywki. Bierze się tu pod uwagę zarówno potrzeby najmłodszych, jak i trochę starszych.W Strefie Karuzel czeka na was szalony rollercoaster, duża karuzela krzesełkowa, autodrom, wielkie wahadło oraz rodzinna karuzela. Miłośnicy mocnych wrażeń na pewno znajdą tu coś dla siebie! Skorzystajcie ze wszystkich dostępnych atrakcji! Kolejną strefą jest Wioska Wikingów. Jest to miejsce przypominające nieco skansen, w którym można poznać historię starożytnych wojowników, jakimi własnie byli Wikingowie. Organizowane są tu przeróżne lekcje edukacyjne i warsztaty (m.in. garncarski, kaletniczy czy tkacki). Organizatorzy przygotowali także liczne gry i zabawy – strzelanie z łuku, rzut włócznią, przeciąganie liny czy tor przeszkód. Kto wie, może okaże się, że jesteście doskonałymi wojownikami? Na dzieci czeka tu też ogromny Dmuchany Plac Zabaw. To tu zabawa jest całkowicie bezpieczna, gdyż zawsze czeka na nas miękkie lądowanie. Są tu zjeżdżalnie, kolorowe domki i inne wymyślne przeszkody, które musicie zobaczyć na własne oczy. Maluszkowo to strefa przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Mogą bawić się one na łagodnych karuzelach, w basenie z piłeczkami, na zjeżdżalniach czy jeździć ciuchcią i samochodzikami. Drabinki i Ślizgawki to strefa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ścianki wspinaczkowe, tunele, zawieszone mosty i drabinki sprawiają, że można się tu naprawdę wyszaleć! Strefa Wodny Świat to wielkie dmuchane baseny ze zjeżdżalniami, które w letnie dni przynoszą dużo ochłody i relaksu. To doskonała odskocznia od „suchej” zabawy na terenie parku! Nie zapomnijcie także o tym, że dodatkowo w Fun Park Pomerania działa całoroczna Hala Zabaw o powierzchni 3000 metrów kwadratowych. Dzieci mogą tu bawić się na trampolinach, w małpim gaju, na 8-metrowych zjeżdżalniach, boiskach sportowych, basenach z kulkami, korzystać z automatów i wielu innych atrakcji.